25 Şubat Bariyerler

Bariyerler

Sitelerimizde, otoparklarımızda ve şirketlerimizde sıkça kullanılan bir ürün olan bariyerlerin, tercih edilmesi konusunda şu hususlara dikkat edilmelidir.

Bariyerimizin kol boyu (kapatılacak alan) ve kullanıcı sayısı, doğru bariyeri seçebilmemiz için en önemli kriterlerdir. Bariyer kolunun altına ve üstüne eklenecek aksesuarlar da bariyer tipimizin değişmesine neden olabilir. 

Bariyerler genel olarak 24VDC ve 230VAC bariyerler olarak iki ana başlıkta toplanır. 24VDC bariyerler hızlı çalımayı ve yoğun kullanımları, 230VAC bariyerler yavaş çalışmayı ve yarı yoğun kullanımları bize taahhüt eder.

24VDC bariyerlerin ayarlama parametreleri daha karmaşık ve zordur. 230VAC bariyerler ise adeta tak kullan ürünleri andırmaktadır.

Bir bariyer kullanıcıysanız, dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bariyerin tamamen açıldığını görmeden yada kapanmaya geçmeyeceğinden emin olmadan altından geçmemenizdir. Özellikle hızlı bariyerler, kapanırken sizi algıladığında önce durmak isteyecek ve sonra açılmaya geri dönmeye isteyecektir. Bu durumu ve bu esnada sizin bariyere doğru hareket halinde olduğunuzu düşünürsek, kaza olması an meselesi haline gelecektir. 

Okuma : 121